Ką daryti radus paukščio jauniklį?

Pirmiausia įsitikinkite, kad pagalba jaunikliui yra būtina!

PIRMI ŽINGSNIAI RADUS SUŽEISTĄ AR NAŠLAIČIU LIKUSĮ PAUKŠČIO JAUNIKLĮ:

  1. Paruoškite jam dėžutę. Kartoninėje dėžutėje pradurkite skylutes, išklokite popieriniais rankšluosčiais. Laikykite jauniklį ramioje ir tylioje vietoje. Jaunikliams galima padaryti dirbtinį lizdelį, pvz. iš plastikinio indelio, iškloto popieriniais rankšluosčiais.  
Išklokite dėžutę popieriniais rankšluočiais, įdėkite šildomą butelį arba pūslę.

2. Sušildykite jauniklį. Jauni paukščiukai dar nesugeba palaikyti savo kūno šilumos, todėl jiems būtinas šilumos šaltinis. Laikina šildykle gali būti šildanti pūslė arba butelis su karštu vandeniu, apvyniotas popieriniu arba medžiaginiu rankšluosčiu.

Pūslė su šiltu vandeniu.

3. Saugiai įkurdinę jauniklį, ieškokite pagalbos! Kreipkitės į labiau patyrusius globėjus. Kiekvieno paukščio maitinimas ir priežiūra yra skirtingi. Konsultuojame žmones Facebook žinutėmis arba el. paštu.

4. Niekada nepilkite vandens tiesiai jaunikliui į burną! Paukščių trachėja yra tiesiai po liežuviu, todėl jie gali užspringti.

Daugelio paukščių jaunikliai palieka lizdą dar nemokėdami gerai skraidyti. Tai būdinga žvirbliams, zylėms, pelėdoms, strazdams ir daugeliui kitų paukščių. Tai natūralus paukščių augimo etapas! Jaunikliai pradeda tyrinėti pasaulį ir mankštinti sparnus, mokosi susirasti maisto, o nuo pavojų slepiasi krūmuose ar žolėje. Tėvai juos dar prižiūri ir maitina, todėl pagalbos jiems nereikia. Didžiausią tikimybę sėkmingai užaugti ir išmokti visų išgyvenimui gamtoje reikalingų pamokų, jaunikliai turi auginami savo tikrųjų tėvų.

Išauginti jauniklį taip, kad jis galėtų išgyventi gamtoje, reikalauja daug pastangų. Todėl svarbiausias žingsnis radus paukščio jauniklį yra pabandyti jį sugrąžinti tėvams arba su ornitologų pagalba rasti kitos paukščių šeimos (žinoma, tos pačios rūšies) lizdą su panašaus amžiaus jaunikliais ir ten jauniklį „įvaikinti“.